ANASAYFA arrow Aöf Genel Bilgiler arrow Açıköğretim Kayıt Yenileme İşlemleri
Açıköğretim Kayıt Yenileme İşlemleri
Açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerin öğretim yılı içinde yapılacak ara, yıl sonu ve bütünleme sınavlarına katılabilmeleri, öğrencilik haklarından yararlanabilmeleri, kayıtlarını yeniletmeleriyle mümkündür. Başka bir deyişle, kayıt yenileme süresi içerisinde kaydını yeniletmeyen öğrenciler sınavlara katılamazlar ve kaydını yeniletmediği öğretim yılında hiçbir öğrencilik haklarından (öğrenci belgesi, öğrenci durum belgesi, paso gibi) yararlanamazlar.

Öğrenciler kayıtlarını yenilettikleri sürece her türlü öğrencilik haklarından yararlanırlar. Ancak öğretim süresi sonunda kaydını yenileten öğrenciler öğrenimlerini sürdürebilirler ise de hiçbir öğrencilik hakkından (öğrenci durum belgesi, öğrenci kimlik kartı, öğrenci belgesi, paso vb.) yararlanamazlar.

Hangi sınıfta olursa olsun iki yıl üst üste kaydını yeniletmeyen öğrencilerin Fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilmektedir. Bu öğrencilerin takip eden öğretim yılında kayıtlarını yeniletmeleri mümkün olmadığı gibi, ÖSYS sonunda yeniden yerleştirilseler bile tüm derslerden sorumlu olarak 1. sınıftan öğretime başlamaları gerekir.

Zorunlu nedenlerle bir öğretim yılında kaydını yeniletmeyen öğrencilerin takip eden öğretim yılında kaydını yenileterek bıraktıkları yerden öğretime devam hakları bulunmaktadır. Ancak, yukarıda açıklandığı gibi iki yıl üst üste kayıt yeniletmemek kayıt silmeyi gerektirmektedir.
 
< Önceki   Sonraki >

Sponsorlar

Tampon Baskı
Makinaları ithal eden firma
Poliüretan
Poliüretan maddeleri kaplama
Cam Balkon
Evinizin balkonu kapansın
Plastik Kart
Plastik kart sistemleri hizmeti veren köklü bir firma.
Cam Filmi
Ankara cam filmi uygulama yeri.
Adruba
Dijital Pazarlama Ajansı