2009 Açıköğretim Vizeler Bugün Sona Erdi
Bütün öğrenciler artık finale kadar herkes rahatlamış durumda. Kimi öğrenciler için sınav soruları çok kolayken kimileri içinde çok zordu. Nihayetinde iyisiyle kötüsüle sınavları 4 - 5 Nisanda vizeleri bitirerek finale kilitlenmek zorundayız. Vizelerde yaşanan sorulardaki sıkıntıları önümüzdeki 2 ay dilimi içerisinde gidererek yeni konularıda en iyi şekilde öğrenmeye başlamalıyız. Yapmamız gereken tek şey 6 ay boyun açıköğretim fakültesi derslerini düzenli olarak çalışmak.
 
Açıköğretim'de ek yerleştirme süresi bitiyor

 

Açıköğretim 'de ek yerleştirme süresi bitiyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve ön lisans programlarına, ek yerleştirme için başvurular bugün sona erecek.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve ön lisans programlarına ikinci ek yerleştirme için başvuru alacak.

Adayların ikinci ek yerleştirmede tercih yapabilmeleri için 2008-ÖSS'de ÖSS SÖZ-1, ÖSS SAY-1, ÖSS EA-1 ve ÖSS-DİL puan türlerinin herhangi birinden en az 145 puan almış veya sınavsız geçiş hakkı bulunması gerekiyor.

Ek yerleştirmede, daha önce gerçekleştirilen merkezi yerleştirme ve ek yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş adaylar ile bir örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş ancak kesin kayıt yaptırmamış adaylar tercihte bulunabilecekler.

Sadece sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar, kılavuzdaki Tablo-3A'da sınavsız geçiş koşullarını sağladıkları açıköğretim ön lisans programlarından tercih yapabilecekler.

Ek yerleştirme tercih işlemleri, ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresli internet sitesinden yapılabilecek.

Kaynak: haber7.com

Tarih : 03 Aralık 2008

 
Af Yasasından Yararlanıcak Öğrencilere Duyuru

AF YASASINDAN YARARLANACAKLARA DUYURU

5806 sayılı Kanunla 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa Eklenen Geçici 56. Maddesinden; lisans öğrenimine hazırlık programı dahil, ön lisans, lisans tamamlama ve lisans öğrenimi gören öğrencilerden kendi isteği ile ilişiği kesilenler ile lisans öğreniminde öğrenci iken ön lisans diploması alıp ayrılanlar dahil her ne sebeple olursa olsun;

a) 7 Haziran 1995 tarihinden 28 Ekim 2008 tarihine kadar ilişiği kesilenler,
b) 29 Aralık 2008 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar ilişiği kesilecekler,
ile 1980 sonrasında bu içerikte çıkarılan Kanunlardan yararlanmamış olanlar yararlanacaktır.
Bu öğrenciler 2008-2009 öğretim yılında öğrenimlerine başlayacaklardır.

5806 sayılı Kanunla, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa eklenen Geçici Madde 56/7-b Maddesi, açıköğretim sistemi ile öğrenim yapılan lisans öğrenimine hazırlık programı dahil, ön lisans, lisans tamamlama ve lisans programlarından kaydı silinenlere, sınav hakkı tanınmaksızın doğrudan yeniden kayıt hakkı tanımaktadır. Bu nedenle, bu Kanundan yararlanarak kayıt yaptıracak olanların öğrenimlerine hemen başlayabilmeleri için zaman kaybını önlemek amacıyla ayrıca başvuruda bulunmalarına gerek kalmadan doğrudan kayıtlarını yaptırmaları uygun görülmüştür. İlgililerin bu Kanundan yararlanmak için kayıtlarını    15 Aralık–29 Aralık 2008 tarihleri arasında, aşağıda belirtilen şekilde yapmaları gerekmektedir.

1) Adaylar 15.12.2008 tarihinden itibaren http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden, kayıt için gerekli olan bilgileri girip “İnternet Kayıt Belgesi”nin dökümünü alacaklardır.

Birden fazla programda öğrenim görmüş ve farklı tarihlerde ilişiği kesilmiş öğrencilerin, hangi programa kayıt olmak istedikleri konusunda tercihlerini İnternet Kayıt Belgesini doldurdukları sırada belirtmeleri zorunludur.

2) Adaylar İnternet Kayıt Belgesinin dökümünü aldıktan sonra T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine başvurarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını ödeyeceklerdir.

3) İnternet Kayıt Belgesini doldurmak kayıt için yeterli değildir. İnternet Kayıt Belgesini dolduran ve banka ödemesini yapan adaylar 29 Aralık 2008 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen kayıt belgeleri ve kimliğini kanıtlayan resmi bir belge ile birlikte illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına başvurarak kayıtlarını yaptıracaklardır. Eksik belge veya posta ile kayıt yapılmayacaktır.

Kayıt için istenen belgeler ;

1) İnternet Kayıt Belgesi (Fotoğraflı – İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu ile birlikte)
2) 4 Adet Fotoğraf (2 tanesi İnternet Kayıt Belgesinde gösterilen yere yapıştırılacaktır.)
3) Banka Dekontu
4) a) Askerlik Durum Belgesi, (5806 sayılı Kanun ile tanınan haklardan yararlananlar, anılan
Kanunun 12 nci fıkrası uyarınca tecilli sayılacaklarından AÖF Bürolarına başvurmaları halinde kendilerine verilecek bir yazı ile birlikte ilgili askerlik şubesine gidip bu belgeyi alacaklardır),
b) Askerliğini yapmış olanlar için terhis belgesinin fotokopisi.
 
 Duyurulur.
REKTÖRLÜK 16.11.2008

 
Açıköğretim ek yerleştirme başvuruları !

Açıköğretime ek yerleştirme başvuruları 1-3 Aralık'ta yapılacak.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve ön lisans programlarına, ek yerleştirme için başvurular 1-3 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin kontenjan sınırlaması olmayan lisans ve ön lisans programlarına 2. ek yerleştirme için başvuru alınacak.

Adayların 2. ek yerleştirmede tercih yapabilmeleri için 2008-ÖSS'de ÖSS SÖZ-1, ÖSS SAY-1, ÖSS EA-1 ve ÖSS-DİL puan türlerinin herhangi birinden en az 145 puan almış veya sınavsız geçiş hakkı olması gerekiyor.

Ek yerleştirme tercih işlemleri, ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresli internet sitesinden 1-3 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılabilecek.

kaynak: haber3.com
tarih : 25-11-08

 
Açık Öğretim'e internetten son kayıt tarihi
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrenci adaylarının internetten kayıt işlemi 21 Kasım'da sona eriyor.
Anadolu Üniversitesinin (AÜ) uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan İktisat, İşletme ve Açıköğretim fakültelerine ek yerleştirme, dikey geçiş, lisans öğrenimine hazırlık programından 3. sınıfa kayıt, ikinci üniversite ve lisans tamamlama yoluyla başvuracak adayların internet başvuruları ve kayıt işlemleri 21 Kasımda sona erecek.
AÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrenci adaylarının internet başvuru işlemleri ''http://aofkayit.anadolu.edu.tr'' adresinde bulunan siteden, kayıt işlemleri ise illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi Bürolarından olmak üzere iki aşamada gerçekleştiriliyor.
İnternet başvuru ve kayıt işlemleri 21 Kasımda saat 17.00'da sona erecek. Bu tarihten sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru ve kayıt yapılamayacak.
İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli olmadığından, adayların, internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları internet başvuru belgesinin yazıcı dökümünü alarak, 2008-2009 öğretim yılı dikey geçiş, ek yerleştirme, ikinci üniversite, lisans tamamlama ve lisans öğrenimine hazırlık programından 3. sınıfa kayıt kılavuzunda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak, illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptırmaları gerekiyor. Öğrenci adayları, internet başvuru ve kayıt kılavuzuna ''http://aofkayit.anadolu.edu.tr'' adresinden ya da ''www.anadolu.edu.tr'' adresinin ''Açıköğretim'' kılavuzlarından ulaşabilecek veya AÖF bürolarından temin edebilecek.

 
-KAYIT YENİLEME-


Öte yandan, İktisat, İşletme ve Açıköğretim fakültelerine kayıtlı öğrencilerin 2008-2009 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 24 Kasımda başlayacak 26 Aralıkta sona erecek.
Kayıt yenilemek için öğrencilerin Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesine 2008-2009 öğretim yılı öğretim gideri ve cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkı payı 1. taksit tutarlarını ödemeleri yeterli olacak.
Kaydını yenileten öğrenciler, ders kitaplarını, öğrenci kimlik kartı ve bandrollerini bağlı bulundukları AÖF bürolarından alabilecek.
2008-2009 öğretim yılı öğretim gideri ve cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkı payı 1. taksit tutarlarını ödemeyen öğrencilerin kaydı yenilenmeyecek ve bu öğretim yılında sınavlar dahil hiçbir öğrencilik hakkından yararlanamayacaklar. 26 Aralıktan sonra, her ne sebeple olursa olsun (rapor dahil) öğrencilerin hiçbir mazereti kabul edilmeyecek, kayıt yenileme işlemi yapılmayacak. Kayıt yenileme süresi de kesinlikle uzatılmayacak.
 

Sponsorlar

Tampon Baskı
Makinaları ithal eden firma
Poliüretan
Poliüretan maddeleri kaplama
Cam Balkon
Evinizin balkonu kapansın
Plastik Kart
Plastik kart sistemleri hizmeti veren köklü bir firma.
Cam Filmi
Ankara cam filmi uygulama yeri.
Adruba
Dijital Pazarlama Ajansı